Green Gables w Cavendish, pierwowzór powieściowego Zielonego Wzgórza
   
  4.141415 / 99 głosów

  Wyspa Księcia Edwarda – Zielone Wzgórza Ani Shirley

  Czy kanadyjska Wyspa Księcia Edwarda może wzbudzić podziw i zadziwić swym pięknem tak, jak zauroczyła słynną rudowłosą Anię Shirley z powieści Lucy Maud Montgomery?

  Ania to szczególnie uczuciowa bohaterka, ale z pewnością nawet mało wrażliwą osobę wzruszy i zachwyci to malownicze i zmysłowe miejsce. Pasma czystego piasku, urwiska, łagodne pagórki, zieleń lasu i błękit jeziora, zatoki oraz latarnia morska na cyplu czerwonych skał – to wszystko nadaje wyspie niezwykłej baśniowości.
  Wyspa Księcia Edwarda (ang. Prince Edward Island) stanowi administracyjnie najmniejszą, lecz najgęściej zaludnioną prowincję Kanady, leżącą w Zatoce Świętego Wawrzyńca. Prowincja jest połączona ze stałym lądem – Nowym Brunszwikiem – za pomocą mostu, tzw. Mostu Konfederacji, o długości 13 km. Stolicą i największym miastem wyspy jest Charlottetown.
  Na Wyspie Księcia Edwarda, w Clifton (obecnie New London), urodziła się pisarka Lucy Maud Montgomery, autorka wielu powieści, których fabuła osadzona jest w jej rodzinnych stronach. Tutaj rozgrywa się akcja powieści i filmu „Ania z Zielonego Wzgórza” (ang. Anne of Green Gables). Pisarka spędziła dzieciństwo i młodość w gospodarstwie dziadków Lucy i Alexandra Macneil, we wsi Cavendish. Farma kuzynostwa Maud, która posłużyła za pierwowzór Zielonego Wzgórza, została odkupiona przez rząd Wyspy i uczyniono z niej muzeum Maud i Ani. Teren, na którym znajduje się dom na Zielonym Wzgórzu, jest obecnie najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów, a tytułowa Ania stała się symbolem wyspy.
   
  Plaże Wyspy Księcia Edwarda są świetnym miejscem na odpoczynek, krajobrazy wyspy zapierają dech w piersiach, a typowe kanadyjskie dania, na przykład przepyszne małże, cieszą nawet wybredne podniebienie.
   
   

  Najczęściej czytane

  Chipsy ziemniaczane wywodzą się z Nowej Anglii jako odmiana frytek i nie s...
  I bet your Jack-o'-lanterns are still baring their teeth at the neighbors...
  Starcie dwóch gigantów: FC Barcelona zagra dziś w Rzymie z Manchester...
  Obejrzyj materiał wideo
  Jeśli nie znacie Blues Brothers na pamięć, TU znajdziecie fragment filmu,...
    Podobno Nowy Jork to „miasto, które nigdy nie śpi...

  Komentarze

  Ta praca przydała mi się na lekcje!!!!!!!!!!!!!!!!:)

  Moim marzeniem jest tam pojechać.

  ojj tez chciałabym tam się wybrać

  Mam 50 lat a ciągle marzę, żeby tam pojechać i jeszcze raz przeczytać przygody rudzielca o imieniu Ania swojej córce

  a gdzie 2 noga ani Shirley ???

  To musi byc b.malownicze miejsce.Moze podroz tam bedzie moim kolejnym marzeniem?Nie czytalem A.z Z Wzgorza ale sluchalem sluchowiska.Choc jestem mezczyzna i mam 57 lat chcialbym poczuc romantyke tego miesca.

  JA ROWNIEZ MARZE ZEBY TAM POJECHAC;ZAWSZE JESTEM POD WRAZENIEM TEJ NIEZWYKLEJ ANI;I WSZYSTKICH KSIAZEK PISARKI; WIELKIEJ WYOBRAZNI UBRANEJ W PRZEPIEKNE SLOWA:::

  The best wyspa kiedys tam pojade.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu englishblog.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.