Oatcakes – szkockie ciasteczka owsiane

  Ostatniego dnia listopada Szkoci obchodzą dzień swojego patrona, św. Andrzeja. W Polsce organizowane są w tym czasie huczne zabawy przed rozpoczynającym sie adwentem. Na andrzejkową ucztę proponujemy doskonałe szkockie ciastka zwane oatcakes.

  Oatcakes to bardzo popularne w Wielkiej Brytanii kruche herbatniki z grubo mielonego owsa należące do tradycyjnych szkockich wypieków. Owies (ang. oat) to najlepsze do uprawy zboże w Szkocji. Zimny klimat sprzyja jego wegetacji. Potrawy owsiane są bardzo pożywne.

  Klasycznymi składnikami oatcakes są: mąka owsiana, tłuszcz w postaci wytopionego ze słoniny smalcu oraz sól. Z tych składników zagniata się ciasto, rozwałkowuje i wycina okrągłe ciastka. Potem dzieli się je na ćwiartki lub mniejsze kawałki i piecze na gorącej blasze lub grubej patelni. W trakcie pieczenia ciasteczek się nie przewraca, przez co uzyskują charakterystyczną wybrzuszoną formę. Zamiast mąki owsianej można użyć mąki pszennej ze zmielonymi płatkami owsianymi.
   
  Oatcakes podawane są na gorąco lub na zimno ze słodkimi bądź pikantnymi dodatkami, często z masłem, serem owczym albo twarogiem.
   
  Źródło: wieszjak.pl
   
   

  Zobacz także: Dzień Świętego Andrzeja

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu englishblog.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Najczęściej czytane

  Chipsy ziemniaczane wywodzą się z Nowej Anglii jako odmiana frytek i nie s...
  Wielkie Jeziora (ang. Great Lakes) to system pięciu jezior pochodzenia...
  „Brighton to najchętniej odwiedzany kurort nadmorski w Wielkiej...
  Czy kanadyjska Wyspa Księcia Edwarda może wzbudzić podziw i zadziwić swym...
  Sierpniowy karnawał w londyńskiej dzielnicy Notting Hill to największy w...
  Floryda to stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w wię...
  Kornwalia (ang. Cornwall) słynie z pięknych nadmorskich krajobrazów i...
  Blackpool to miasto w Anglii w hrabstwie Lancashire nad Morzem Irlandzkim...
  Kamienne kręgi znajdują się 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie...
  Toronto to największe miasto Kanady położone nad jeziorem Ontario w poł...

  Ostatnie komentarze